Döviz Kuru

USD

USD - Dolar

Alış :      TL
Satış :    TL
USD

EURO - Avro

Alış :      TL
Satış :    TL

epoksi kaplama, epoksi zemin kaplama, neden epoksi zemin kaplama, neden epoksi zemin kaplama yapılması, zemin kaplama, epoksi zemin,

Epoksi zemin kaplama sistemleri konusunda firmalara proje bazında danışmanlık,üretim ve Epoksiuygulamaları yapmaktadır.Endüstriyel üretimlerin yapıldığı ağır trafiğin yoğun olduğu zeminlerde epoksi zemin kaplama sistemlerini tavsiye etmektedir.Çünkü epoksi kaplamalar endüstriyel ortamlarda aşağıda belirtilen avantajlara sahiptir.


1. Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.
2. Temizlenmesi son derece kolaydır.
3. Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir.
4. Ağır trafiğe ve darbelere dayanıklıdır.
5. Su v.s. gibi sıvılara karşı geçirimsizdir.
6. Eksizdir, istenilen renklerde eksiz olarak uygulanabilir.
7. Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolaydır.
8. Antistatiktir.
9. Elektriksel yalıtkanlığa sahiptir.

Kimyasal dayanımları ile ilgili olarak bilinen diğer sistemlerden(Poliüretan, metilmetakrilat v.s) çok dayanıklıdır.Alkali ortamlara, seyreltik asitlere, hayvansal ve mineral yağlara, şarap, tuzlu su, atık sular, petrol, benzin, jet yakıtı, alkol v.b daha bir çok kimyasallara mükemmel dayanım gösterir.

Yeni teknoloji epoksi kaplamalar artık daha hızlı kürlenebilen tipte de üretilebildiğinden üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme süraelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarınıda en aza indirmektedir.

Epoksisistemler aşınma direnci yüksek zemin kaplamalarındandır.Tozumayı kesinlikle engelleyen antistatik özelliğe sahiptir.Bu özelliğinden dolayı tozumanın üretimi engellediği ortamlarda kesinlikle kullanılmalıdırlar.

Epoksi sistemlerin bir diğer özelliği elektriksel yalıtkanlıklarıdır.Bu özellikleri ile yüksek elektriksel gerilimlere dayanımı mükemmeldir.Elektriksel iletkenliğin istendiği kondaktif zemin uygulamalarında ise farklı bir yapıda olan epoxy kaplamalar kullanılır.

Epoksi sistemler eksizdir.İstenilen metrajlarda eksiz, tek parçalı olarak kaplanabilirler.
Bu özellikleri kaplamaya hijyenik bir özellik kazandırır.
Yüzeyin parlak ve pürüzsüz olması antibakteriyel ortamlar için idealdir.

Epoksi sistemler çevre standartları ile ilgili olarak sıvı geçirimsiz özelliklere sahiptir.Özellikle ISO 14001 çevre standardı kapsamında nitelikli bir malzemedir

 
Pet Kutusu İnşaat Zemin KaplamaPolyurea Yaıltım SistemleriUlusoy Evden eve NakliyatReklam Zemin kaplama Mimari Proje Çizim Ofisi