Döviz Kuru

USD

USD - Dolar

Alış :      TL
Satış :    TL
USD

EURO - Avro

Alış :      TL
Satış :    TL

halı saha şartname, beton saha teknik şartname, alt yapı teknik şartname, halı saha ve suni çim teknik şartname,

NİZAMİ ÖLÇÜLERDEKİ HALI SAHALAR İÇİN ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ
1 ) Futbol sahası projeye uygun olarak yerleşim planına göre Nivo, Mira v.b. kullanılarak işaretlenir.
2) Proje’ye uygun olarak gerekli hafriyat çalışmaları yapılır.
3) Sahanın üst kotu + 25 cm olacak şekilde ayarlanır. Ayrıca içten dışa doğru saha kenarlarına dört tarafta %0.8 eğimli +/- 2 cm kot toleransı ile aplikasyonu yapılır. Tesviyenin tamamlanmasından sonra zemin silindir ile sıkıştırılır.
4) Drenaj çukurları balıksırtı şeklinde iç kanallar orta çizginden kenarlara doğru %1 eğim, cevre kanallar %0,5 eğimle açılır.
5) Ana kanallar taban genişliği 60 cm üst genişliği 70 cm olacak şekilde drenaj suyu toplama rögarlarına bağlanır.
6) Açılan kanalların içerişinde 5 cm kalınlığında 1-7mm dişli dere kumu serilerek sıkıştırılır. Kanallara Q 100 mm delikli drenfleks drenaj boruları döşenerek çevre kanalları ile bağlantı yapılır. Boruların üstleri 4 no’ lu mıcır (30-40mm) ile kanal seviyesine kadar doldurulur.
7) Kanalları kapatılmış zemine 20 cm yüksekliğinde 3 no lu mıcır (20mm-30mm) proje kotlarına uygun olarak ekskavatör kepçesi ile serilir.
8) Serilen malzeme çift tandemli silindirle vibrasyon yapılmadan enine ve boyuna sıkıştırılır. Sahanın bombesinin bozulmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
9) Serilen mıcırın üzerine 1-2 nolu kırma taş (10mm-20mm) tozsuz mıcır zemin kotları ölçülerek ve orta bombe kontrol edilerek serilip tekrar silindir marifeti ile sıkıştırılır.

 
Mimari Proje Çizim OfisiUlusoy Evden eve NakliyatPet Kutusu Reklam Polyurea Yaıltım Sistemleriİnşaat Zemin KaplamaZemin kaplama